Вопросы-ответы Интервью Все записи

... 3

Шестерова Яна, пользователь 1ua
Яна Шестерова
Тема: Політика і влада
МОБІЛЬНИЙ СОЦІАЛЬНИЙ ОФІС АКТИВІЗУВАВ РОБОТУ

Уже другий рік відповідно до розпорядження Іванківської районної державної адміністрації створений і діє 'Мобільний соціальний офіс', який за спеціально розробленим графіком здійснює виїзди в населені пункти району. Там разом із нашими соціальними партнерами – фахівцями центру зайнятості та УПФУ – ми проводимо співбесіди з населенням, надаємо допомогу в оформленні заяв та приймаємо пакет документів для призначення субсидій і державної соціальної допомоги за принципом 'єдиного вікна'. За заявою визначається право сімей на отримання кількох видів допомоги, що дозволяє якомога ефективніше використати державні кошти та спрямувати дані ресурси найбільш потребуючим громадянам.

Звичайно, щоб така форма роботи була не даремною тратою часу, ми завчасно доводимо до відома місцевих жителів дату таких візитів. У цьому нам допомагають працівники та депутати сільських рад. Тож до нас на зустріч більшість людей приходить вже з конкретними запитаннями.

У цьому році ми активізували виїзну роботу в травні (бо взимку через складні погодні умови не було можливості це робити). І уже провели такі зустрічі з населенням у Обуховичах, Димарці, Кухарях, Оливі, Шпилях, Термахівці. Кілька днів тому – в Ладижичах.

25 липня мобільний соціальний офіс планує виїхати в Олізарівку. У серпні маємо намір працювати за таким графіком: 8-го – Блідча, 15-го – Варівськ, 22-го – Піски. Тому місцевих жителів у ці дні запрошуємо приходити до своїх сільських рад.

Наталія ТЕРЕЩЕНКО,

начальник управління соціального захисту населення Іванківської РДА.

Вирізка з газети: http://www.tribunapr...

31 июля 2013

Шестерова Яна, пользователь 1ua
Яна Шестерова
Тема: Політика і влада
«РЕАЛЬНИХ КРОКІВ МИ НЕ БАЧИМО...»

До редакції надійшов відкритий листзвернення депутата Іванківської районної ради В.Ф. Курінного до начальника районного підрозділу ПАТ “Київобленерго” І.В. Бондаренка (крім безпосереднього адресата, копії цього листа надіслані голові райдержадміністрації Ю.Ф. Мосієнку та голові райради М.І. Костюченку). Віталій Федорович пише про проблеми з отриманням якісного електропостачання в с. Страхолісся, очікуючи від енергетиків реальних дій.

Аби картина була об’єктивною, ми відразу публікуємо і відповідь енергетиків на це звернення.

«РЕАЛЬНИХ КРОКІВ МИ НЕ БАЧИМО...»

Шановний Ігоре Віталійовичу!

Село Страхолісся на даний час опинилося в критичній ситуації по отриманню якісної електроенергії жителями села. Майже на кожній вулиці ведеться будівництво нових будинків, ремонт старих, ремонт і установка парканів, для чого використовуються бетонозмішувальні, зварювальні апарати, як заводські, так і саморобні потужні електроінструменти. Все це призводить до того, що напруга в лініях електромереж “скаче” від 170 до 240 вольт. І це через 1-3 сек – по 15-30 хвилин. Поміж 10-15 хв все нормально і знову повторення циклу. І так з 7 годин ранку до 22.30 вечора. Холодильники “ревуть”, електроприлади не працюють – горять, а люди несуть матеріальні та моральні збитки (судитися з вами дуже тяжко). Особливо якість електроенергії відчутна на лінії № 5ЗТП №464 біля ФАПу. На цій лінії ведеться будівництво 4-х об’єктів одночасно. На підстанції явно не вистачає потужності.

Десь 1,5 року тому, зі скаргою на погану якість електроенергії я звернувся з листом до тодішнього начальника РЕМу Форощі С.М., на який отримав письмову відповідь, що питання буде вивчене і буде зроблена перезагрузка лінії. Але… віз і нині там.

Рішенням однієї із сесій минулого скликання сільська рада віддала в приватну власність 60 га біля води за повне освітлення вулиць села. Таким чином були освітлені повністю вулиці Цветкова, Калачова, Франка, частково – вулиці Л. Бикова, Рибалко і Набережна. Зовсім неосвітленими залишились вулиці Миру, Першотравнева, Жовтнева, Сніжна, Польова, Лісова.

З роками почало виходити з ладу то реле, то лічильники енергії, погоріли електролампочки і тому подібне.

На сьогоднішній день на всіх вулицях села горить всього п’ять ліхтарів. До мене, як до депутата районної ради, звертаються мешканці нашого села з проханням допомогти у питанні повного освітлення вулиць – хоча б по 3 ліхтарі на кожну. Питання обґрунтоване: зима є зима – дні короткі, а ночі темні... Це питання я двічі порушував на сесії райради і отримав від колишнього голови РДА Леляка О.І., голови Іванківської райради Костюченка М.І повну підтримку про виділення коштів для вирішення цієї проблеми.

Звертаюсь до Вас, Ігорю Віталійовичу: направте спеціалістів, щоб визначити, скільки потрібно матеріалу на ці роботи, зробити приблизний кошторис. І чи зможе допомогти сільській раді Ваша організація?

Також дуже складна ситуація склалася з обрізанням дерев, які по вулицях села є загрозою обриву електромереж. Наші жителі, сільська рада і я особисто звертались до Вас з проханням вирішити цю проблему, але реальних кроків щодо вирішення її ми теж не бачимо.

В.Ф. Курінний.”


ПОВИННА ВИРІШУВАТИ СІЛЬРАДА

Депутату Іванківської районної ради В.Ф. Курінному

Копія: голові Іванківської РДА Мосієнку Ю. Ф.

Копія: голові Іванківської районної ради Костюченку М. І.

Копія: редакції газети «Трибуна праці»

Шановний Віталій Федорович!

Колективом Іванківського РП ПАТ «Київобленерго» було розглянуто Ваше звернення та зроблено необхідні висновки:

– необхідно створити комісію у складі голови сільської ради, депутата сільської ради, депутата районної ради (Вас) та трьох працівників Іванківського РП ПАТ «Київобленерго»;

– провести обстеження житлових будинків та новобудов, на які Ви вкажете. В разі виявлення порушення користування електроенергією буде зроблено обмеження в постачанні електричної енергії;

– провести обстеження аварійних дерев, визначити пріоритети та розробити план дій спільно з сільською радою щодо їх обрізання;

– питання по вуличному освітленню с. Страхолісся повинна вирішувати сільська рада, оскільки дане обладнання знаходиться на її балансі.

З повагою, начальник Іванківського РП

І.В. Бондаренко.



Від редакції.

«Лікбез» для депутатів…



Можна було б не коментувати відкритий лист депутата райради. Але тоді «зависнуть у повітрі» деякі питання, що стосуються методів громадськодепутатської діяльності й самого Віталія Федоровича, і деяких його колег. Отож, аби мати від даної ситуації максимум користі (можливо, з неї зроблять правильні висновки не лише депутати місцевих рад нашого району, а й сільські голови та керівники багатьох установ, підприємств і організацій), таки мушу сказати кілька слів «з приводу».

На перший погляд, страхоліський представник у районній раді правий: існуючі проблеми в селі вимагають невідкладного розв’язання. А коли глибше проаналізувати його лист (відкритий, через газету!) – помітні ознаки дешевого популізму: ось я який – намагаюся вирішити болючі для односельців питання… Бо якби дійсно взявся ще раніше за це, то давно б зрозумів: треба діяти через – і з її допомогою! – сільську раду. Яка зобов’язана займатися такими питаннями не в останню чергу а, мабуть таки, в першу. Бо віддати в приватну власність 60 га «золотої» місцевої землі біля води за повне освітлення вулиць села і не добитися виконання такої угоди чи домовленості – це щось не те!.. Більше того: не стежити за нормальним функціонуванням вже влаштованого освітлення – то вже елементарна безвідповідальність, м’яко кажучи. Де ж тоді кошти, які «підтримувались» районними керівниками «для вирішення цієї проблеми»?

Депутат райради має знати, що у кого перебуває в компетенції й не «навішувати» проблеми одних на інших, як це намагається зробити автор відкритого листа. Інакше й надалі виставлятиме себе ось у такому світлі, отримуючи через ЗМІ подібні цілком правильні відповіді.

Хоча є й питання до РП ПАТ «Київобленерго». З їхніх мереж незаконно, очевидно, відбирають електроенергію (не в передбачених договорами розмірах або й зовсім без них, як можна зрозуміти), у них є свої контролери, але питання ставиться, щоб «комісійно» виявляти порушення… Трохи дивно теж.

Павло СМОВЖ.

Вирізка з газети: http://www.tribunapr...

31 июля 2013

Шестерова Яна, пользователь 1ua
Яна Шестерова
Тема: Політика і влада
ВОДІЯМ ДОЗВОЛИЛИ НЕ ПРИНОСИТИ ДАІШНИКАМ КВИТАНЦІЇ ПРО СПЛАТУ ШТРАФУ

Міністерство внутрішніх справ України своїм наказом вдосконалило процедуру сплати штрафів за порушення правил дорожнього руху та застосування механізму автоматичного заліку таких штрафів під час отримання коштів.

Нововведення надають можливість українським водіям більше не ходити в ДАІ з квитанціями про сплату штрафів за порушення ПДР. Штрафи зараховуватимуть після надходження коштів на рахунок Держказначейства, повідомив координатор реформи транспортної галузі Координаційного центру з упровадження економічних реформ при президентові Олександр Кава.

При цьому під час сплати штрафів громадянам необхідно буде в графі 'Призначення платежу' платіжних документів вказувати код, що дозволяє ідентифікувати платіж.

Згідно з інструкцією, завантаження інформації про сплачені штрафи за порушення ПДР відбувається щодня о 14:00. Завантаження пакетів файлів виписок, отриманих у територіальних органах Державної казначейської служби, до автоматизованої системи 'Управління фінансами МВС України' здійснює відповідний працівник підрозділу ДАІ. Завантажені файли автоматично генеруються в архівні транспортні файли за сплаченими на звітну дату штрафами та зведений транспортний файл України.

Після завершення процесу обробки транспортних файлів формується звіт про результати автоматичного заліку.

ІнтерфаксУкраїна.

Вирізка з газети: http://www.tribunapr...

31 июля 2013

Шестерова Яна, пользователь 1ua
Яна Шестерова
Тема: Політика і влада
У рейтингу регіонів України – на лідируючих позиціях

Так оцінюється наша область за результатами діяльності у минулому році. Нинішнього року теж є успіхи у розвитку економіки та соціальної сфери. Про це повідомив присутніх голова ОДА А.Й. Присяжнюк під час пресконференції “Підсумки соціальноекономічного розвитку Київської області у першому півріччі 2013 року”, яка відбулася минулого четверга, 11 липня.

Як зазначив Анатолій Йосипович, виробництво продукції сільського господарства в усіх категоріях господарств збільшилося на 10% і складає майже 2,4 млрд. гривень. Це досягнуто за рахунок збільшення реалізації м’яса худоби та птиці в живій вазі – на 10,6% та виробництва молока на 4,1 відсотка. За обсягом сільськогосподарського виробництва Київщина зайняла друге місце серед інших регіонів нашої держави.

Завдяки турботі обласної влади вдалося стабілізувати ціни на зерно, борошно та хлібобулочні вироби.

У м. Васильків відкрито найбільший у Європі хлібокомбінат – у результаті впровадження інвестиційного проекту на загальну суму 45 млн. доларів. Це підприємство обладнане сучасним енергозберігаючим устаткуванням, уперше в Україні використовує технологію безтарного зберігання борошна. Завдяки його роботі створено 3,5 тисячі робочих місць та торговельну мережу з півтисячі цілодобових хлібних магазинів. А загалом хлібопекарська галузь області нараховує 21 підприємство, населення зебезпечене хлібом в достатній кількості.

Одним із пріоритетних напрямків роботи, наголошував голова ОДА, є питання дерегуляції та розвитку підприємницької діяльності. У 20102013 роках на Київщині вдалося створити сприятливий клімат для вітчизняних й іноземних інвесторів: відкрито 512 сучасних промислових і сільгосппідприємств, створено більше 100 тисяч нових робочих місць в різних галузях народного господарства.

За рахунок реалізації інвестиційних проектів та розвитку підприємницької діяльності створено майже 16,2 тисячі нових робочих місць, що становить 56% від річного завдання (28,8 тис. робочих місць). У переліку А.Й. Присяжнюком інвесторів були і ті, які прийшли у наш район.

За перше півріччя до зведеного бюджету області надійшло 1436, 4 млн. грн. доходів, що становить 103,6 відсотка до планових показників, визначених Мінфіном на цей період, забезпечивши темпи зростання в розмірі 9,4 відсотка до відповідного періоду минулого року. Обласний бюджет за цими показниками виконаний на 102,1 відсотка. Надходження до нього склали 378,7 млн. грн. (темпи приросту становлять 10,3 відсотка) .

Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника зросла на 11,7% і склала 3338 грн., що у 2,9 раза перевищує прожитковий мінімум на одну працездатну особу (1147 гривень). При цьому індекс реальної заробітної плати становить 114,6%. (друге місце по Україні). Середній розмір трудових пенсій збільшився на 101 грн. та склав майже 1500 гривень.

Розповів губернатор про лідируючі позиції області у житловому будівництві; про підготовку до жнив, які уже розпочалися; про напрямки розвитку фізкультури та спорту, про оздоровлення дітвори, про створення будинків сімейного типу, про реформу медичної галузі, ремонт доріг тощо. А також – дав відповіді на запитання представників засобів масової інформації.

Людмила ШУНКОВА.

Вирізка з газети: http://www.tribunapr...

23 июля 2013

Шестерова Яна, пользователь 1ua
Яна Шестерова
Тема: Політика і влада
НАША ТУРБОТА – НЕ ТІЛЬКИ про ЖІНОК

У нашому колективі – в основному – жінки. Робота з відвідувачами у вирішенні питань їх соціального захисту – основне завдання. І хоч працюємо ми з різними категоріями населення, бо соціальний захист – не тільки для жінок, мабуть, чи не частіше до нас звертаються саме вони. Кожну намагаємось вислухати, допомогти в усьому, що від нас залежить. Зрозуміло, що всі мають свої характери, вдачу, проблеми. Правду кажучи, іноді доводиться мати справу і з надто емоційними представницями прекрасної статі, яким треба більше часу приділити для детального роз’яснення. Тим більше, коли мова йде про виділення якоїсь із соціальних допомог, а фінансування по тій чи іншій програмі затримується. Але врештірешт ми знаходимо спільну мову з усіма.

Наприклад, за півроку відповідно до законодавства, надали державну соціальну допомогу 150 малозабезпеченим сім’ям. Але, щоб державні кошти в цьому напрямку виділялися за цільовим направленням, з метою виявлення матеріальнопобутових проблем державні соціальні інспектори провели обстеження 489 таких родин з дітьми. А це означає – з кожною матір’ю треба було провести індивідуальну бесіду, розповісти, з якою метою це робиться.

Згідно з Законом України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми”, грошову підтримку одержало 2188 сімей; допомогу в зв'язку з вагітністю та пологами – 69 жінок; одноразову допомогу при народженні дитини – 681 сім’я; допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку – 804 родини; допомогу на дітей опікунам та піклувальникам – 75 сімей. Одиноким матерям надано допомогу для 559 дітей. А 315 дітямінвалідам та інвалідам з дитинства надано допомогу відповідно до Закону України “Про державну допомогу інвалідам з дитинства та дітямінвалідам”. З початку року іще виплачено одноразову матеріальну допомогу 18 жінкам, яким присвоєно Почесне звання 'Матигероїня', на суму 206,5 тис. грн.; призначено державну соціальну допомогу (й виплачено відповідну суму) прийомній сім’ї Вишняків з села Жерева, в якій виховується шестеро дітей. А за районною програмою «Турбота» надано одноразову матеріальну допомогу 91 особі на суму 70 тисяч гривень. Звичайно, щоб вищеназвані грошові виплати люди могли отримати на руки, нашим працівницям треба було виконати чимало роботи.

Крім всього названого, ми також займаємося призначенням субсидій малозабезпеченим сім’ям, вирішуємо питання забезпечення путівками пільговиків на оздоровлення, виплатою допомог ветеранам до свят, наданням соціальних послуг – перукарських, з ремонту одягу, прокату технічних засобів реабілітації, де на кожній з ділянок робіт у нас також – жінки.

 Наталія ТЕРЕЩЕНКО, начальник управління соціального захисту населення Іванківської РДА.

Вирізка з газети: http://www.tribunapr...

23 июля 2013

Шестерова Яна, пользователь 1ua
Яна Шестерова
Тема: Політика і влада

МЕШКАНЦІВ БУДИНКУ ВІДСЕЛЕНО. Та будівлю зносити не поспішають …

Іще минулої осені на сторінках нашої газети йшла мова про восьмиквартирний будинок №33 по вулиці Ватутіна в Іванкові, що був проблемним більше трьох десятків років. Ніхто не знав, чому його будівля швидко стала аварійною. Такою її було визнано іще до початку 1990их.

Згодом рембудівці укріпили фундамент, зробили стяжку на стінах. Та руйнування продовжувалося. Тому жителям виділили інше житло. Але старого не поспішали зносити. Поступово його самовільно заселили інші люди, прописалися. Так і жили до недавнього часу. З роками і їх стало охоплювати почуття страху, коли бачили, як тріщать стіни, стеля, підлога. Й історія знову повторилася: вже ці жителі стали оббивати пороги райдержадміністрації з проханням і їм виділити нове житло. Керівництво району знову поставилося до проблеми людей з розумінням: провівши всі необхідні експертизи, зібравши всі необхідні документи, їх відправили в ОДА.

Головне управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Київської облдержадміністрації підготувало подання на розгляд Кабінету Міністрів України про відселення мешканців цього будинку. І кошти з резервного фонду державного бюджету за цільовим направленням таки виділили.

Як розповіла перший заступник голови РДА Н.М. Нестеренко, ці люди самі підшукали собі підходяще житло. Проте гроші на руки їм не видавали, а перевели на банківські рахунки тих осіб, котрі мали продавати квартири чи хати мешканцям аварійного будинку. Таким чином усі вісім потребуючих сімей забезпечили новим житлом, куди вони й перебралися навесні цього року.

Ось уже кілька місяців будинок №33 по вулиці Ватутіна дивиться порожніми очима на перехожих. У квартирах вже немає більшості вікон, підлоги, стін, дверей, хоча вхідні – забиті. Але це не становить великої перешкоди, щоб залізти всередину. Складається враження, що до нього більше немає нікому діла, що мине небагато часу й будівля сама по собі перетвориться на купу цегли і сміття. Це – в кращому випадку. В гіршому – до будинку заради цікавості, у пошуках привидів або ще чогось можуть залізти як дорослі, так і діти: кого ж із нас у дитинстві не притягували до себе порожні новобудови чи руїни старих хат? Отож бо – всяке може трапитися. Не дай Бог когось тут завалить – тоді й почнуть шукати “крайнього”... Так чому ж ніхто не поспішає розбирати аварійний будинок?

Начальник Іванківського ВУЖКГ В.І. Вітер на моє запитання відповів, що комунгосп уже не має до нього ніякого відношення, оскільки колишні мешканці повністю розрахувалися з ним за комунальні послуги. Тепер справа – за селищною радою. Але… Іванківський селищний голова О.М. Поліщук запевняє, що будівля й досі перебуває на балансі ВУЖКГ, керівництво якого іще не зверталося до органу місцевого самоврядування з пропозицією розглянути питання про виведення її із житлового фонду комунальної власності…

Чи не повториться знову історія із самовільним заселенням аварійного будинку? Адже потребуючі хоч якогось житла у нас є. Тим більше, що зовнішні стіни і дах від нього ще залишилися…

Вирізка з газети: http://www.tribunapr...

15 июля 2013

Шестерова Яна, пользователь 1ua
Яна Шестерова
Тема: Політика і влада

«НІ!» АКТУ САМОУПРАВСТВА

Не встиг вщухнути конфлікт з варварським винищенням риби електровудками у селі Федорівка (див. «Трибуна праці» за 18.06. 2013), як до редакції надійшла нова тривожна звістка: місцеві жителі повідомили, що на тому тижні прямо посеред села невідомі спробували розікрасти бетонні плити, що ведуть до трансформатора. Можливо, ці плити спали на око якомусь заможному злочинному авторитету, який вирішив упорядкувати свою віллу за чужий рахунок?

Розповідає мешканець села Степан Шумак (його хата знаходиться в безпосередній близькості до «ласого» об’єкту):

– Раптом серед білого дня, намагаючись привернути до себе менше уваги, у селі з’явилася важка техніка – будівельний кран і фура. Нічтоже сумняшися, невідомі намагалися розібрати і вивезти... дорогу. Прямо зпід ніг здивованих мешканців. А людей до місця шокуючого видовища збіглося чимало. Вони вийшли, щоб власними силами захистити селищне майно.

Особливо обурився свавіллям і самоуправством старожил села Анатолій Соколюк. Він висловив підозру з приводу законності та цільового призначення цього несподіваного процесу, але «міцні хлопці» заявили, що плити вже куплені і грубо відштовхнули його від машини.

Заступаючись за свого односельця, люди доводили дорожнім злодюжкам, що плити, прокладені ще за часів СРСР, знаходяться на балансі селищної ради, є власністю села і нікому ніколи не продавалися. Вони протестували проти порушення законів і вимагали пред’явити документи, та ніяких документів, звичайно ж, не отримали.

– Переверну машину! – рішуче заявила баба Саня, розкинувши руки, – ляжу під колеса, а вкрасти плити не дозволю!

Все село піднялося, як один, оголосивши «мисливцям» за чужим майном про свій намір організувати цілодобове чергування. Невідомо, чим би закінчилася ця війна, якби житель села Вадим Барнацький не зателефонував голові селищної ради Олександру Поліщуку та сигналізував про правопорушення. Він розповів, що нахабно, прямо на очах, хтось намагається поцупити дорогу і відрізати людям (сперш – представникам Київобленерго) проїзд до трансформатора. Люди благали голову під’їхати до місця події, щоб офіційно розібратися в даній ситуації.

Низький уклін Олександру Михайловичу, який відклав усі свої інші справи та оперативно приїхав на допомогу. Він застав злодіїв «на гарячому», з’ясувавши, що ніякого дозволу на демонтаж дороги не існує, і своїм авторитетом присік всі спроби здійснення «чорного» задуму. А як же інакше? Адже одним із головних завдань, яке як селяни, так і їх правління, ставлять перед собою, – забезпечення збереження державного і селищного майна.

На думку голови, ось таким чином й підривається державність України: з одного боку, у країні витрачаються значні бюджетні кошти на ремонт і прокладку доріг, з іншого – масово розкрадаються ось такі «бетонки». Наразі питання збереження дороги у Федорівці він тримає на особистому контролі і, якщо виникне необхідність, – завітає до місцевої прокуратури.

На сьогоднішній день викрито фіктивний договір на купівлю федорівських плит, начебто у зв’язку з банкрутством колишнього колгоспу. Переписані держномери автотехніки, яка намагалася розібрати і вивезти плити дорожнього покриття, знаходяться у редакції. Селяни висловлюють окрему подяку улюбленій газеті «Трибуна праці», яка не страхається порушувати гострі питання на своїх шпальтах та завжди відстоює дотримання законів та інтересів сільських громадян. Вони впевнені, що їх інцидент, отримавши широкий розголос, вплине на недопущення подібної ситуації в інших «гарячих точках». Бо їх випадок, на жаль, не єдиний в Україні, де подібним чином «зникають» не тільки бетонні, а й залізні та автомобільні дороги.

Вирізка з газети: http://www.tribunapr...

15 июля 2013

Шестерова Яна, пользователь 1ua
Яна Шестерова
Тема: Політика і влада

Збільшено розмір підвищення ветеранам війни

Верховна Рада України 21.05.2013 року прийняла Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Зазначеним Законом передбачено встановлення з 11.06.2013 року ветеранам війни, які визнані учасниками бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та інвалідами війни 2 і 3 груп з числа учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та війни 1945 року з імперіалістичною Японією, яким виповнилося 85 років і більше, підвищень у розмірі, передбаченому Законом для інвалідів війни 1 групи – 50 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, що втратили працездатність.

Додатково повідомляємо, що прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність з 01.01.2013 року становить 894 грн, з 01.12.2013 року – 949 грн.

З урахуванням зазначеного, у липні 2013 року визначена Законом категорія громадян отримає пенсію з урахуванням перерахунку та доплатою з 11 червня поточного року. При досягненні учасниками бойових дій чи інвалідами війни 1945 року з імперіалістичною Японією 2 та 3 груп (з числа учасників бойових дій) віку 85 років після 11.06.2013 року, підвищення у розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, що втратили працездатність, встановлюється з дати досягнення зазначеного віку.

Вирізка з газети: http://www.tribunapr...

15 июля 2013

Шестерова Яна, пользователь 1ua
Яна Шестерова
Тема: Політика і влада

Пряме спілкування стане регулярним

19 червня цього року Державна фінансова інспекція в Київській області вперше провела «гарячу телефонну лінію». На запитання громадян відповідав заступник начальника Держфінінспекції в Київській області – Олександр Вікторович Кушнірук. Вони, в основному, стосувалися несправедливих тарифів на житловокомунальні послуги, несвоєчасної виплати заробітної плати, порушень під час оформлення відряджень тощо.

За усіма зверненнями посадовим особам Держфінінспекції в Київській області надані доручення щодо перевірки та підготовки пропозицій стосовно усунення виявлених порушень.

Пряме спілкування керівництва Інспекції з мешканцями області надалі стане регулярним і дозволить враховувати надану інформацію для уточнення планів контрольноревізійної роботи, підвищення її ефективності.

Вирізка з газети: http://www.tribunapr...

15 июля 2013

Шестерова Яна, пользователь 1ua
Яна Шестерова
Тема: Політика і влада

ЗГАДАЙМО, ЩО ТАКЕ ТОЛОКА...

У «Трибуні праці» вже розповідалося про ініціативу депутата селищної ради В.А. Гультайчук облаштувати перехід з вулиці Толочина на вулицю Бєляєва в Іванкові. Ним користується здавна багато місцевих жителів, і тих, хто щодня ходить тут, аби скоротити частину пішохідного маршруту від дому до місця роботи, просто до родичів чи друзів, в церкву чи магазин, у школу або дитсадок. Цим переходом користуються й жителі дев’ятиповерхівок, оскільки через нього суттєво скорочується дорога у порівнянні з обходом по асфальтованих вулицях. Але тут від весни до осені через калюжі і багнюку неможливо пройти. Іноді перехожі (скоріше всього – напідпитку) зривають штахетини із залишків тину, що розділяє перехід і городи жителів, та кидають їх під ноги. Дехто підкидає сюди ще й використані пластикові пляшки, целофанові пакети зі сміттям, різний непотріб. А потім сам же повз все це і ходить...

Звичайно, за кожним наглядача не поставиш. Та всупереч цьому, Вікторія Аркадіївна за підтримки двох громадських організацій – МГО “Організація молоді Іванківщини” та “Центр розвитку громади” – вирішила навести тут порядок. Довідавшись про те, що названі ГО за сприянням Ресурсного центру “ГУРТ” (м.Київ) працюють над впровадженням у нашому районі проекту «Нові можливості для сільських громад, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», вона до них приєдналася. РЦ “ГУРТ” погодився взяти на себе методичне забезпечення та проплатити вартість основних матеріалів, що потрібні для облаштування переходу. І вже свої зобов’язання виконав: нещодавно власнику одного з приватних магазинів в Іванкові перераховано 12 тисяч гривень на закупівлю сітки, цементу, каменю.

Щоб врешті-решт почати роботу на об’єкті, як зазначила В.А. Гультайчук, Іванківська селищна рада (що є партнером у впровадженні проекту) має профінансувати закупівлю щебеню, піску, дубових стовпчиків, подбати про виділення транспорту. Ось тоді головний виконавець проекту – МГО «Організація молоді Іванківщини» й візьме на себе обов’язки організації основної роботи. Яким чином?

Пригадаймо хороший досвід попередніх поколінь, коли люди на добру справу виходили всім селом, округою чи кількома вулицями і влаштовували так звану толоку. Це і є саме той варіант, коли добре забута стара форма організації праці має відновитися і допомогти місцевій громаді завершити розпочату справу. Крім активістів ГО, мають бути зацікавлені й жителі обох вулиць, і всі небайдужі односельці. Між іншим, однією з умов Ресурсного центру ГУРТ, яка вже частково профінансувала проект, є участь самих громадян, які користуються щоденно переходом. Може, зробивши свій маленький внесок у ремонт цього переходу (тут мають укласти тверде покриття, замінити стовпчики, поставити огорожу), люди більше берегтимуть його та цінуватимуть свій труд.

Активісти місцевої громади сподіваються, що за якийсь тиждень-другий буде вирішено всі вищеназвані нюанси, оголошено час і дату так званої толоки. Приєднатися можуть всі небайдужі.

Вирізка з газети: http://www.tribunapr...

15 июля 2013


... 3


  Закрыть  
  Закрыть